Meble z sieciówek

Meble z sieciówek

Urządzasz swoje pierwsze własne mieszkanie, a może świeżo wybudowany dom?

Z pewnością jesteś na fali zakupów! Pamiętaj jednak aby robić je z głową i oszczędzać tam, gdzie rzeczywiście jest to potrzebne i możliwe, a nie tam, gdzie być może po prostu nie warto oszczędzać, a od razu zrobić pewne meble i dodatkowe rozwiązania z wyższej półki bo zwyczajnie muszą nam wystarczyć na lata.

O co dokładnie chodzi? Szczególnie o inwestycję w meble. Obecnie meble z sieciówek nie są najlepszej jakości, są tanie, mają modny, prosty design, jednakże ich jakość jest słaba. Jest to zwykle płyta MDF, która przy nieco mocniejszym użyciu siły łuszczy się i rozwarstwia, przez co meble robią się mało stabilne. Jeśli chodzi zatem o takie meble jak szafa, stół, krzesła, czy kuchenna zabudowa – tu lepiej postawić od razu na coś trwalszego i droższego.

Te meble są najbardziej podatne na uszkodzenia i musimy sobie zagwarantować, że po 2-3 latach okleina w kuchni pod wpływem pary nie zacznie nam się odklejać od szafek, czy stół pod wpływem ciężaru i codziennych obowiązków nie zacznie nam się również wywracać.

Drobne dodatkowe meble jak szafki nocne, małe stoliki kawowe czy półki – te elementy mogą być nieco tańsze, sieciówkowe, bo one nie są narażone na mechaniczne czynności, które mogą je niszczyć.