Klasy paneli podłogowych

Panele zawładnęły rynkiem wnętrzarskim i wcale nie ma się co dziwić, bo naprawdę w obecnej sytuacji robione są one na bardzo wysokim poziomie.

Panele drewnopodobne wyglądają obłędnie, jednak nadają się do pomieszczeń takich jak salon czy sypialnia. Jeśli myślisz o panelach w kuchni czy korytarzu, skorzystaj z paneli laminowanych, które mają odpowiednią klasę ścieralności i dodatkowe ochronne powłoki, które chronią je przed wilgocią i działaniem promieni UV.

Klasy paneli mają cyfry – 2 i 3. Cyfra dwa oznacza te nadające się do pomieszczeń typowo mieszkalnych, klasa 3 to pomieszczenia publiczne, czyli takie gdzie ruch i narażenie na ścieranie będzie większe. Cyfra 1 to pomieszczenia z bardzo niewielkim ruchem, gdzie panele mogą być nieco mniej odporne.

Jeśli chodzi o klasy ścieralności to mamy tu symbole od AC1-AC5. Im wyższy ten wskaźnik, tym panele bardziej wytrzymałe i odporne. Takie z symbolem AC5 śmiało będą nadawać się do kuchni. Kiedy zamawiasz więc panele, nie kieruj się tylko walorami estetycznymi, ale właśnie tymi stopniami odporności i ścieralności.

Panele podłogowe dobrze dobrane mogą posłużyć Ci w mieszkaniu czy domu naprawdę długie lata bez uszczerbku na ich wyglądzie czy jakości.