Panele podłogowe alternatywą dla płytek gresowych

Panele podłogowe

Kiedy planujesz swój dom, przeglądasz projekty, z pewnością zastanawiasz się, jaki styl będzie wiodącym w Twoim wnętrzu abyś czuł się w nim przytulnie, swobodnie i po prostu wygodnie.

Z pewnością kolory mają ogromne znaczenie, ale również takie detale jak podłogi, rodzaj ich wykończenia też mają ogromne znaczenie. Jak jest obecnie? Czy stawia się na płytki, panele czy może wykładziny? Obecnie trend idzie zdecydowanie w kierunku paneli podłogowych, zarówno jeśli chodzi o wykończenie pomieszczeń salonowych, jak również kuchni czy nawet łazienki.

Obecnie panele robione są na zupełnie innej zasadzie, z dużo mocniejszą warstwą ochronną, która zabezpiecza je przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, częste uszkodzenia mechaniczne różnego rodzaju – są to m.in. klasy przemysłowe.

Wiele osób nie obawia się i kładzie rzeczywiście panele w łazienkach, jednakże pamiętajcie – należy wybrać naprawdę dobrej jakości panele z odpowiednimi oznaczeniami. W innym przypadku nie ma szans, aby wytrzymały one w niezmienionym stanie dłuższy czas. Wilgoć bowiem będzie na nie oddziaływać i powodować stopniowe ich wyginanie i wybrzuszanie.