Skuteczne usuwanie pleśni

W starszych, niedogrzewanych domach niestety ale z czasem zaczyna pojawiać się nieestetyczna i niebezpieczna pleśń. Zaczyna pojawiać się na ścianach czy w innych wilgotnych i ciemnych miejscach przy podłodze oraz łącznikach ścian z sufitem, do tego również wydzielając specyficzny, nieprzyjemny zapach.

Co zrobić aby poradzić sobie z nią i zwalczyć domowymi sposobami niewielkim kosztem? Z pewnością najpierw postaw na lepsze ogrzewanie oraz skuteczną wentylację. Drugie w kolejności będą środki takie jak preparat grzybobójczy oraz doraźnie w późniejszym etapie dbania zapobiegawczo również takie produkty jak ocet, czy też wybielacz z chlorem.

Szoruj miejsca szorstką gąbeczką albo szczotką. Musisz wykonać to bardzo dokładnie. Wystarczy, że nalejesz odrobinę octu do atomizera i mocno spryskasz daną powierzchnię. Odczekaj chwilę i zetrzyj pleśń. Następnie powtórz czynność. Zapach wywietrzeje a pleśń zniknie.

Jeśli natomiast dopiero się wprowadzasz i jesteś na etapie malowania, wybierz od razu farby bakteriobójcze z jonami srebra i takie do pomieszczeń wilgotnych „kuchnia/łazienka”. Dzięki takim farbom ryzyko rozwoju pleśni będzie zdecydowanie mniejsze.