Powabne firany czy stałe rolety…?

Jeszcze kilkanaście lat temu żadna pani domu nie wyobrażała sobie kompletnie tego, aby nie mieć w oknach firanek oraz zasłon. Były one kluczowym elementem wystroju każdego okna i nie mogło ich po prostu zabraknąć. W obecnym czasie coraz więcej kobiet jednak przestawia się na rolety w oknach lub szklane balkony francuskie.

Są modele zarówno proste, bez żadnych dodatkowych zdobień, jak również modele z wzorami czy typu dzień-noc. Takie rolety naprawdę pięknie wyglądają w oknie i są niezwykle estetyczne. Czy to oznacza całkowite odejście od kanonu firan? Na szczęście nie! Firanki nadal są modne i obecność rolet zupełnie w niczym im nie przeszkadza. Rolety dodatkowo dodają uroku i prywatności, gdyż wiadomym jest, że firanki i zasłony w pełni nie zasłonią naszych pomieszczeń.

Jeśli zatem zastanawiasz się nad wystrojem w swoich oknach, postaw na każde z rozwiązań. Jedynie przemyśl – jeśli masz wzorzyste firany, nie stawiaj już na mocne i ozdobne rolety – użyj lepiej prostych, pastelowych, dobranych do koloru ścian, wówczas stworzą one w wersji zasłoniętej spójną całość.