Malowanie płytek ściennych

Kiedy planujesz mały remont w swoim mieszkaniu ale nie chcesz jednocześnie wydać zbyt wiele pieniędzy, zastanów się czy nie warto zamiast wymiany płytek, po prostu postawić na inny, modny obecnie krok jakim jest ich pomalowanie? Nie słyszałaś o tym?

Jest to bardzo wygodne ale i praktyczne rozwiązanie, które w szybki sposób zupełnie odmieni Twoje wnętrze. Jak dobrać farbę do płytek? Płytki ceramiczne są gładkie i śliskie więc zwykła farba nie da sobie z nimi rady – spłynie po nich jak woda. Musisz zatem najpierw położyć specjalny podkład – grunt, który znacznie zwiększy przyczepność farby na płytkach.

Jeśli chodzi o samą farbę, zdecyduj się albo na akrylową, epoksydową lub alkilowo-uretanową. Te farby idealnie będą trzymać się gładkiej powierzchni i poradzą sobie z jej pomalowaniem. Jeśli chcesz mieć większą gamę kolorów do wyboru – wybierz farbę lateksową lub akrylową ale najpierw użyj podkładu.

Sprawdzaj właściwości takie jak odporność na ścieranie, szorowanie, bo wiadomo, że w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia, są to ważne kwestie.