Kompaktowa kuchnia

Kuchnia w nowoczesnym mieszkaniu kojarzy nam się z ogromną przestrzenią, z jasnymi kolorami, minimalizmem jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju dodatki i elementy widniejące na blatach.

Niegdyś kuchenne blaty były obstawione wieloma sprzętami AGD, które nie zawsze nam służyły w codzienności, ale po prostu regały kuchenne nie miały na tyle miejsca aby wszystko zmieścić.

Obecnie kuchnie są bardzo dobrze przystosowane, wręcz mobilne i kompaktowe. Szafki mają nietuzinkowe, wielorakie funkcje przechowywania przeróżnych produktów. Półki nie są już zwyczajne, a posiadają dodatkowe specjalne mechanizmy, które pozwalają je wysuwać dodatkowo, czy chować w przypadku szafek narożnych, które do tej pory kojarzyły się ze słabym zagospodarowaniem miejsca.

Teraz te rozwiązania pozwalają nam na włączenie tylu mobilnych rozwiązań i szyn w szafkach, które dają nam mnóstwo dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Jeśli zatem jesteś na etapie urządzania nowego mieszkania, koniecznie zastanów się nad tym, czy takowe tipy architektów wnętrz nie przydałyby Ci się w Twojej przestrzeni aby zaoszczędzić dodatkowe miejsce!